top of page

«Львівський бізнес-вечір у стилі jazz» з нагоди 7-ї річниці Клубу Ділових Людей

January 01, 2020

12 листопада Клуб Ділових Людей відзначатиме 7-ий День народження. З цієї нагоди на «Львівському бізнес-вечорі» зберуться понад 500 учасників Клубу з різних куточків України. Ділитимуться спільними досягненнями, розповідатимуть про плани, налагоджуватимуть партнерство та обмінюватимуться ідеями розвитку малого підприємництва України. Місце проведення – «Арена Львів».

January 03, 2023

Великим чиновникам України не страшне е-декларування. Метод простий: берете на посаду замість себе «чистий лист», а самі сідаєте у сусідньому кабінеті та продовжуєте управляти.

Фактор Лещенко: як позбавитись корупції в Україні

February 23, 2023

«Усі брешуть»

Доктор Хаус

 

Людина — це соціальна тварина, яка маніпулює іншими соціальними тваринами заради своїх власних цілей. Ми всі схильні хотіти для себе кращого, збільшувати свої доходи та благополуччя. Один із способів досягнути цього в Україні — це корупція.

ВЕЛИКА КОРУПЦІЯ ЧЕРЕЗ МАЛИЙ БІЗНЕС

May 28, 2023

Деяким дівчатам, щоб стати привабливими, треба перемінити не косметику, а спосіб життя. Деяким підприємцям, щоб усунути проблеми з співробітниками, треба поміняти не співробітників, а бізнес

Please reload

September 26, 2016

ЗМЕНШИТИ АПЕТИТИ: НА ВСІ ПОТРЕБИ 2017 РОКУ ЛУЦЬКУ ПОТРІБНО ЩЕ ТРИ РІЧНИХ БЮДЖЕТИ

Бюджетні запити, які надійшли від структурних підрозділів міськради та комунальних установ, уже в 2,5 рази перевищили фінансовий ресурс.
 

September 26, 2016

ПЕРЕВІРИТИ КАБАНІВ

З метою недопущення поширення африканської чуми свиней серед диких тварин на Волині приймають негайні заходи.

September 26, 2016

Почему аграрии не страхуют урожаи

Реалии страхового рынка не устраивают фермеров. Страховщики ищут новые способы привлечения клиентов.

Please reload

ЧОРНУХА ІГОР ВІКТОРОВИЧ

VIP ІНТЕРВ`Ю
Мрію, щоб українці мали достойний рівень життя
 

 

Освіта: юридична та економічна.

Вчене звання: кандидат економічних наук.

Професійна діяльність: генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536».

Політична діяльність: депутат обласної ради. Двічі був обраний депутатом Маяківської сільської ради.

Не вірю в моментальний бізнесовий успіх.

Мрію, щоб українці мали достойний рівень життя.

Через складну політичну ситуацію, постійні зміни в законодавстві та ситуацію на Сході, вести підприємницьку діяльність в Україні досить ризиковано. Підприємцям початківцям перш за все раджу поводити себе чесно як з партнерами, споживачами товарів/послуг так і з державою. Бізнес потрібно вести так щоб не було соромно! Це є запорукою успіху.

 В нас багато людей потребує житла. Але на жаль в сучасних умовах, не всі мають можливість його придбати. Завдання держави − створити умови для заробітку та подбати про тих, хто не здатен забезпечити себе житлом.

 Середня вартість житла за квадратний метр по місту Луцьку – 11-14 тис. грн. Зниження вартості на 30% можна досягти не сплачуючи податки, даючи нелегальну заробітну плату, не дбаючи про соціальний захист працівників. Демпінгувати вартість житла можна також за рахунок маніпуляцій з якістю, не виконуючи проектних рішень, економлячи на конструктивах.

 Щодо нашого будівництва – нас контролює незалежний технічний нагляд, фахівці, які підписують технічні документи нашим працівникам.

 Завжди потрібно рухатись вперед і мати такі пропозиції для споживачів, щоб вони обирали саме нас. Репутація серйозна річ. Покупцям варто аналізувати ділову репутацію забудовника. Що він будував? Як вчасно здав об’єкт? Який досвід має забудовник? Важливо при придбанні житла звертати увагу не лише на вартість, але й враховувати ризики, пов’язані з будівництвом. А призупинення будівництва може статись через що завгодно: арешт майна через ухиляння від податків, проблем із кредитами, або внаслідок того, що забудовник не розрахував своїх потужностей, розраховуючи на продаж декількох поверхів, а в реальності продавши лише кілька квартир, не маючи просто за що далі будувати. Тому ми вільно себе почуваємо в конкурентному середовищі, розуміючи кон’юнктуру ринку та правильно розраховуючи на власні сили.

 Наша компанія має більш як 50-ти річний досвід будівництва, професійний та сталий колектив. Ми постійно дбаємо про підвищення темпів та якості будівництва. Ми жодного разу не обдурили людей: якщо продали зі 108 квартир запланованого будинку хоча б одну, безсумнівно добудуємо весь будинок. Якщо з нашою компанією укладений договір, то ніколи не переглядаємо вартість. В нас дуже прозоре фінансування.

 Прикро, що все ж є компанії, котрі залишають після себе недобудовані «хребти» та обманутих людей. Людина, яка має кусок землі в центрі міста ще далеко не будівельник. Він може бути грамотним і спланувати будівництво гарного будинку, найняти людей, розпочати будувати, однак може змінитись ситуація на ринку, можуть виникнути обставини, котрі не можна спрогнозувати, не маючи досвіду будівництва та власного колективу будівельників. В нашому випадку, ми маємо «боєздатний» професійний колектив, який здатний будувати об’єкти «під ключ» та маємо налагоджену співпрацю з багатьма будівельними колективами.

 Ми без проблем можемо будувати хмарочоси. Єдине питання в їх актуальності. В Києві будують висотки, оскільки там дорога земля. По суті й законодавчо є обмеження поверховості, оскільки кожне місто має власний план забудови.

 Щодо хай-теку − мені ближчі будинки в англійському стилі: з клінкерної цегли, покриті натуральною черепицею, з сучасними дерев’яними вікнами, технології яких складені історично. Однак їх дорого будувати. Алюміній і скло, як на мене, є будівництвом широкого вжитку. Це справа смаку.

 Частина матеріалів, які ми використовуємо є імпортного виробництва: гідроізоляційні, покрівельні, металопластикові конструкції тощо. 

 

Основні будівельні матеріали, які використовується в будівництві у Волинській області є українського виробництва і, як правило, вироблені в регіоні. Залізобетон чи метал вести з відстані понад 100 км від об’єкту не раціонально. За рахунок транспортної складової відбувається здороження собівартості.

Для нас бюджетні замовлення – це перш за все імідж та рівномірна зайнятість колективу. Ми залишаємо після себе якісно збудовані важливі об’єкти соціально-культурного призначення та інфраструктури міста та області.

 Якщо хтось думає, що будівництво це легкий хліб, то нехай спробує і попрацює. А що стосується того, що говорять, що я часто виграю тендери, то я і надалі буду намагатись їх вигравати! Бо в мене багато працівників (700 чоловік), яким потрібно платити заробітну плату, і дбати про те, щоб у них постійно була робота.

 Основне завдання керівника – організація роботи. Важливо, щоб керівник був вимогливим та турботливим до своїх підлеглих.

 Про європейський Луцьк та децентралізацію. Нещодавно перебував з делегацією в Німеччині. Протягом трьох днів мали дуже серйозні зустрічі з депутатами Земельного парламенту та керівниками Земельного уряду Північної Рейн Вестфалії у місті Дюссельдорф.* Зустрічались також з представником Земельного союзу Вестфалія-Ліппе. Це організація, з бюджетом у 3 млрд. євро, яка об’єднує громади для виконання окремих завдань в плані культури, медицини, тощо. Побували на зустрічі з посадовцями окружного уряду та президентом окружного суду міста Мюнстер, мали зустрічі з керівниками Структурно-дозвільної дирекції «Південь» землі Рейнланд-Пфальц у м.Нойштадт. Спілкувалися з представниками громадських ЗМІ м. Мюнстер. Мені також пощастило поспілкуватись з депутатом бундестагу. Він розповів, що їм складно, бо вони підтримують Україну та санкції. А від цього страждають їх аграрії. Я відповів, що ми воюємо за європейські демократичні цінності. У нас спільна мета.

 Децентралізація передбачає передачу повноважень на місця, щоб ми могли самі вирішувати свої нагальні справи та укрупнення громади. Не скажу, що в нас може бути все так, як в Німеччині, але ми можемо орієнтуватись на їх досвід. Німеччина – це федерація, де кожна земля має свій уряд, свою поліцію, а центральна влада не втручається. У них на федеративному рівні є 30 тис. поліцейських, а на місцевому рівні – близько 230. І вони не дублюють функції один одного!

 З чим люди не згідні і я також − це з окремим статусом Донбасу та повноваження префектів. Вважаю, що дані питання потребують подальшого доопрацювання.  Щодо критики влади хочу сказати, що ми не звикли цінувати те, що маємо. Ніхто не задумується про те, що було б, якби керівником держави була інша особа. Наламати дров можна дуже швидко.

 Щодо контролюючих органів і служб – нам їх стільки не потрібно. Тим паче – створювати нові. Вистачило б існуючих відділів, чесних людей та змінення повноважень і був би порядок!

 Про владу. Політикою повинні займатись політики. Однак в нас немає такого рівня політичної свідомості, щоб так було. При наявності у нас політично розвиненого суспільства, не потрібно було б ніяких бізнесменів, які йдуть у владу для захисту своїх бізнес-інтересів.

 Сьогодні активно ведеться ремонт доріг. Дехто скаже, що перед виборами. Якщо так – то нехай би кожні півроку вони були! (авт.- сміється) Однак це більше пов’язано з тим, що на місцях залишається більше податків і місто має на ті ремонти кошти.

 В Європу будемо йти через Волинь та Львівщину. Зрозуміло, що в умовах війни важко говорити про іноземні інвестиції, оскільки навіть внутрішні інвестори не вкладають, не розвивають власні підприємства. Звичайно потрібно створювати умови, податкові канікули тощо. Сьогодні Волинь має інвестиції по проектах транскордонного співробітництва Україна-Польща-Білорусь. Так, це не бізнесові інвестиції, але вони дали можливість реалізувати проекти соціального значення.

Дивує, коли не звертають увагу на спорт, на культуру. Лобіювати питання спорту я розпочав ще на початку своєї депутатської діяльності, будучи депутатом Маяківської сільської ради. Як людина, котра любить спорт, створюю умови для його розвитку. Починаючи з себе, наше підприємство заснувало команду «ЛСТМ», яка є неодноразовим чемпіонам та володарем кубка області по футболу; збудувало стадіон в с. Маяки, відроджуючи традиції утримання спортивних споруд та спортивних колективів підприємствами. Так «ЛСТМ 536» сплачує оренду за землю та утримується стадіон. На стадіоні займається велика кількість дітей, свої ігри проводять ветерани.

 Мене найбільше вражає байдужість людей. Що нікому нічого не потрібно. Частина чиновників бояться приймати управлінські рішення, тікають від людей, приходять на роботу з думкою, аби до них сьогодні ніхто не прийшов, аби нічого не треба вирішувати і ніхто нічого не просив, замість того, щоб бути взірцем та дбати про людей.

 

*Північний Рейн-Вестфалія – земля Федеративної Республіки Німеччини. Розташована в західній частині країни. Столиця — місто Дюссельдорф. Населення — 17,572 млн.

                                                                                                          

 

    EXSклюзивне інтерв'ю

ЗЛАТА ОГНЄВІЧ
Головне - я бажаю миру нашій Україні, це слово для нас має велике значення

Досьє: Народилася у Мурманську в сім'ї військового хірурга та педагога. Батько-українець казав, що рідну мову забувати не можна, тому з дитинства в родині були прийняті дні української мови. Ця традиція збереглася і після переїзду до Криму. 
У 2014 році підтримала Євромайдан. 
Успішно балотувалася до Верховної Ради України VIII скликання за списком Радикальної партії Олега Ляшка. 
Є солісткою Державного Ансамблю пісні і танцю Збройних Сил України. 
Освіта: закінчила Національний авіаційний університет, вище музичне училище імені Глієра, клас естрадного вокалу. Потім продовжила навчання в Київському Інституті Музики на відділенні джазу. 
Титули та нагороди: 

  • - Бронза конкурсу "Євробачення-2013", 

  • - Перша премія і приз журналістських симпатій Міжнародного конкурсу молодих виконавців в рамках фестивалю «Crimea Music Fest», 

  • - Переможниця конкурсу "Перша співаюча радіо ведуча", 

  • - Переможниця популярного телешоу "Народна зірка 3", 

  • - Звання "Кращий голос України" від іноземних дипломатів Посольства Аргентини, 

  • - Премія "За громадянську позицію" від міжнародної громадської організації "Жінка ІІІ тисячоліття". 

  • - Почесна грамота Кабінету Міністрів України з врученням пам'ятного знака за вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва. 

  • - Фаворит Успішних Людей у номінації «Співачка року» національного рейтингу «Фаворити Успіху — 2013». 

Життєве кредо: 
Не мислю себе без музики і відчуваю, що так буде і надалі. З дитинства зрозуміла, що музика буде вести мене по життю і це моє покликання! 
Вид спорту: велоспорт. 
Книги: люблю авторів-фантастів: братів Стругацьких та їх твір "Населений острів", "Пікнік на узбіччі". Також подобається Рей Бредбері "451 градус за Фаренгейтом". Поважаю Толкієна. Серед класиків надаю перевагу Достоєвському, Толстому... а ще − в мене є збірка віршів Маяковського. 

Про що ніхто не здогадується? 
Що на ніч я люблю випивати пляшку молока з лавандою... 

Ранок починається з.... 
Улюбленої музики, сьогодні це була Björk - Jóga, а також зі стакана теплої води. 

 Якого найголовнішого принципу Ви дотримуєтеся у житті? 
Перед собою бути відвертою! 
- В чому, на Вашу думку є сила? 
Сила завжди в середині кожної людини і тільки від неї залежить, якою вона буде, від способу її життя, думок, вчинків. 

- Яких людей вважаєте гідними наслідування? 
Як не дивно, Моцарта. Звичайно ж, Сальвадора Далі...Марка Цукерберга, Стіва Джобса... 
- Чого не повинно бути? 
Війн та обману. 
- Про що мріяли в дитинстві? Чи все задумане збулося? 
Чесно кажучи, я не пам'ятаю всього, про що мріяла у дитинстві. Одна з дитячих мрій - це побудувати будинок для безпритульних тварин, годувати їх, доглядати за ними. До речі, у дитинстві я хотіла бути співачкою, хоча й не розуміла тоді, наскільки це серйозна професія і що мене чекає. Дитячу мрію я втілюю у життя. 
Яким має бути справжній чоловік для Злати Огнєвич? 
Він не має бути ідеальною людиною. Для мене буде достатньо його кохання. Що він любитиме наших дітей, свою родину, мою родину... 
- Політик повинен вміти... 
Думати не тільки про свої власні інтереси, але й вміти відчувати біль народу. 
- Поділиться власним досвідом – які складнощі виникають у жінок-політиків? Більшість політиків – чоловіки, чи ставилися вони серйозно до Ваших ініціатив? 
Нещодавно я склала депутатські повноваження і вже не працюю в парламенті. Але скажу наступне: якщо жінка або чоловік достатньо і серйозно працює, то немає ніякого гендерного поділу. Загалом же коли жінка розумна - чоловіки її поважають. 
- Якою Ви бачите Україну майбутнього? Якою вона буде через кілька років? 
Хочу вірити в те, що, хай не через 5 років, нехай за більший проміжок часу, але Україна стане процвітаючою країною, все зміниться на краще, нами зацікавляться іноземні інвестори. В українців з'явиться високооплачувана робота, вони зможуть дозволити собі подорожувати, будуть щасливими, а також відчувати себе людьми в цивілізованій країні. 
Що Вас надихає? 
Соціальні проекти. Виступи перед бійцями АТО, у військових шпиталях, для діточок, які приїхали зі Сходу. Я намагаюсь підтримувати їх, як виступами, так і волонтерською допомогою – коштами на лікування, необхідними медикаментами та приємними подарунками. 
- Які Ваші плани на майбутнє? 
Маю дуже багато творчих планів. Після Нового року будемо активно працювати у студії. Вже у лютому ви почуєте від мене новий трек у новому жанрі. 
Ваш кліп "Кружева", який вийшов нещодавно, викликав багато різних думок. Про що ж насправді ця відеоробота? 
Для мене це знаковий кліп, я саме такою хотіла в ньому бути. У відеоряді є не тільки танці у стилі контемп, але й фарби, за допомогою яких я намагаюсь донести усім, що світ навколо нас різнобарвний і ми маємо жити з ним у злагоді, не дивлячись на те, що усі ми різні. Я не люблю робити акценти, які одразу зрозумілі, мені хочеться натякати і я щаслива, коли люди розуміють підтекст без зайвих слів! Для митця це справжнє щастя!
Наприкінці 2015 року Ви їздили на гастролі до США. Як прийняла Вас публіка? 
По-перше, хочу сказати, що музика об'єднує і це дійсно приємно, адже мої пісні слухають не тільки люди, що належать до української діаспори, але й іспанці, до яких я їздила з концертом у жовтні. По-друге, я відчувала себе як дома серед тих, хто навіть, проживаючи у іншій країні, сповідує українські національні цінності. І, звичайно ж, для мене було дуже приємно дізнатись, що за океаном знають не тільки пісні, з якими я вже давно виступаю, але й одну з моїх нових - "Запали вогонь", текст до якої я писала сама. 
Що побажаєте українцям в передвір'ї Нового року? 
Головне - я бажаю миру нашій Україні, це слово для нас має велике значення. Бажаю добробуту, злагоди, достатку, хай діти посміхаються і ростуть щасливими людьми.

bottom of page